Skocz do zawartości


 

Zdjęcie
- - - - -

Pogaducha Ropucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1761 wodnik154

wodnik154
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:40

tęsknota za sprawiedliwością ... społeczną i "białym miasteczkiem"  :) .

Bo np. w takich pragmatycznych Niemczech ,   rodzic (nawet menago) może otrzymywać zasiłek i na 25 letniego bysia . Nie ma mowy o kryterium dochodowym.

Niemcy w zasadach wypłacania zasiłków na dzieci nie są w UE odosobnieni.#1762 Marek.

Marek.
  • Moderator
  • 744 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 09 kwiecień 2017 - 23:02

Co do 500+  - powinien to  być zasiłek dla tych co tego potrzebują, czyli z kryterium dochodowym.

 
Fakt. Ja poszedłbym jeszcze dalej i opodatkował na koszt utrzymania i wychowania następnego pokolenia tych, którzy dzieci nie mają, dochód wydają tylko na siebie, ale liczą, że państwo skądś wytrzaśnie kasę na ich emerytury (jeśli ten cały pękający w szwach bałagan potrwa dostatecznie długo). Jednak "życie to nie jebajka", a egalitaryzm zobowiązuje. Chcesz karać przedsiębiorczych i majętnych za to, że dużo zarabiają? Przecież w demokratycznym kraju są takimi samymi obywatelami i mają takie same prawa jak bezrobotni menele z szóstką przychówku, którzy nie mają z czego płacić podatku, a którym już się nawet zbieranie puszek nie opłaca, bo pić jest za co. Taka uroda demokracji. Autokrata wydałby ukaz, a tych co im nie pasi ściął (gdyby za bardzo fikali), a tu trzeba szukać kompromsu między rozumem a ideologią i między interesem społecznym a interesem partii, tylko pośrednio od tego pierwszego zależnym. I tych co piszą ustawę i tych, co ją krytykują.
Na szczęście część tej kasy zwiększa dochody wypożyczalni kajaków i organizatorów spływów, a i sklepom kajakowym coś kapnie. Bo biedny wyda na podstawowe potrzeby - chleb, czynsz i takie tam... a bogaty te grosze do dochodu rzuci na tacę lub wyda na rozrywkę (rekreację). Trochę to naciągane, ale mimo klikania w dziale Off-Topic nie zapominam, że to forum kajakowe :).
 

Bo np. w takich pragmatycznych Niemczech ,   rodzic (nawet menago) może otrzymywać zasiłek i na 25 letniego bysia . Nie ma mowy o kryterium dochodowym.
Niemcy w zasadach wypłacania zasiłków na dzieci nie są w UE odosobnieni.

 

Dominująca w Europie ideologia nie idzie w parze z pragmatyzmem, więc Zachód schodzi na psy. Socjalizm i liberalizm to piękne utopie, ale realizowane w praktyce - demoralizują społeczeństwa. Zachód niczego się z historii "demoludów" nie nauczył. A Niemcy czas, w którym mogły być przykładem dla innych mają już chyba za sobą. Teraz przyszedł dla nich czas konsekwencji. Cóż z tego, że jest "socjal", skoro nie ma dzieci? Myślę tu o dzieciach niemieckich, nie dwu lub wielokulturowych - tylko z niemieckikm obywatelstwem.


Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem.

Kto kumaty - tnie cytaty :-).


#1763 Ropuch

Ropuch
  • Użytkownik
  • 1414 postów
  • LokalizacjaSadzawka w Wawie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 19:06

 
A Niemcy czas, w którym mogły być przykładem dla innych mają już chyba za sobą. Teraz przyszedł dla nich czas konsekwencji. Cóż z tego, że jest "socjal", skoro nie ma dzieci? Myślę tu o dzieciach niemieckich, nie dwu lub wielokulturowych - tylko z niemieckikm obywatelstwem.

https://lh3.googleus...-p/10.04.17+-+1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych