Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DRAWA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek

piotrek
  • Użytkownik
  • 1376 postów

Napisano 12 październik 2012 - 07:39

W tą sobotę tj 13 października, wybieram się długim kajakiem na Drawę z Drawna do Krzyża i jeszcze kawałek Noteci. Z Drawna ruszam około 9:00, może ktoś chętny na wspólny spływ?

#2 Juniorao

Juniorao
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 październik 2012 - 16:22

A może w niedzielę?

#3 piotrek

piotrek
  • Użytkownik
  • 1376 postów

Napisano 13 październik 2012 - 20:16

Właśnie wróciłem. Jutro ma być gorsza pogoda. Ogółem rypnąłem 75 km w 7 godzin 40 min. Z Drawna do Barnimia bez problemów, ale już do Bogdanki to Raider niestety ale był wolniejszy od Prijona Combi o prawie pół godziny. Płynąc tam kiedyś Combi to drzew nawet nie widziałem, na Raiderze to rzeka zwałkowa. Od Bogdanki, Drawa po przejęciu wody z Korytnicy jest już dużo łatwiejsza i drzew w wodzie też jest mniej, zacząłem w końcu nadrabiać stracony czas. już przy elektrowni Kamiennej byłem 15 min do przodu w stosunku do Combi. W Krzyżu byłem 50 min szybciej niż na Combi. A dopłynąłem sobie aż do pierwszego mostu na Noteci. Moim szczęściem było dzisiaj to, że wody w rzece troszkę przybyło i wiele drzew można było przelecieć górą, ale nie jest to, co specjalnie lubią szklaki, w takich sytuacjach lubią sobie złowrogo potrzeszczeć. Ciekawostką było dzisiaj to , że spotkałem sporo ludzi z kajakami (najczęściej na brzegu), jak na tą porę roku. Chyba nie załapali się na limitowane spływy w sezonie, lub, taką mam nadzieję, coraz więcej ludzi przekonuje się do pływania nie tylko w sezonie letnim. Następnym razem trzeba wybrać się tu z Raiderem na wiosnę jak będzie naprawdę duża woda, wtenczas większość drzew będzie pod wodą a woda będzie naprawdę niosła.

#4 Bartek Nowak

Bartek Nowak
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 13:24

Witam, mam w planie wybrać się z grupą znajomych na Drawę w połowie lipca, ale niestety nie będziemy mieli czasu na przepłynięcie całego szlaku. Jestesmy początkujący i chcemy zrobić trasę na ok. 5-6 dni. Jaka będzie najbardziej optymalna?

#5 Dylsien

Dylsien
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 12:23

Planuję popłynąć najciekawszym spośród 22 obszarów ochrony ścisłej w Drawieńskim Parku Narodowym, rezerwatem „Rzeka Drawa”, obejmującym aż 37-kilometrowy odcinek rzeki. Absolutnie piękny na każdym kilometrze, Macie jakieś pomysły co do wytyczenia trasy?

#6 ouuups

ouuups
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 03 luty 2015 - 18:47

Cześć,

chcemy przepłynąć w lipcu Drawę, zaczynając od jeziora Lubię. Jak wygląda sprawa z poligonem wojskowym? Czy trudno i czy w ogóle można uzyskać jakąś zgodę na przepłynięcie tego odcinka?

#7 piotrek

piotrek
  • Użytkownik
  • 1376 postów

Napisano 03 luty 2015 - 20:01

W środku sezonu, to raczej trudno będzie o zgodę. Jak są ćwiczenia na poligonie, to jest oczywiste, że nikt Wam nie pozwoli tam pływać i nie radzę wówczas płynąć bez pozwolenia, bo mandat to jest najmniejsza kara jaka może Was tam spotkać. Przed poligonem jest tablica teren wojskowy wstęp wzbroniony i jest też inna z numerem telefonu osoby, która przewiezie Wam kajaki.

Jeśli natomiast pytasz o odcinek tuż za J. Lubie, gdzie niby też jest jakiś poligon to nie ma obaw. Możecie zapobiegawczo wykonać telefon do oficera dyżurnego, jeśli znajdziecie jego numer na tablicy, wówczas zapytajcie się wygląda sprawa z właściwym poligonem, tym od mostu na drodze Drawsko Pom. - Kalisz Pom.

Jak lubicie ryzyko to płyńcie bez pozwoleń, ale tylko wtedy jak na poligonie jest naprawdę cicho. Gdy słychać jakiekolwiek strzały to sobie go odpuście, gdyż rzeka płynie przez jego środek, pomiędzy dwoma odsłoniętymi wzgórzami. Ale nawet jak uda Wam się przepłynąć niezauważenie poligon, to na jego końcu jest przenoska, przy elektrowni, gdzie może stać wartownik i będzie po Was

#8 ginawa

ginawa
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 05 luty 2015 - 15:22

Zerknij tutaj:

http://jedrkowezakol...oligon-drawski/

Nie wiem jak to robią, ale skoro organizują to chyba zgodę mają.

Ja mam informację ze szkolenia BHP (!) dla osób otrzymujących przepustki, że zezwoleń na spływanie Drawą nie dają ze względu na zagrożenie niewybuchami (dużo tego z różnych czasów na całym poligonie).

Być może chodziło o koryto tzw. Starej Drawy. 

Daj znać jak uda się Wam coś ustalić.

Pozdr

Tambylec Ginawa

#9 Kajakarz41

Kajakarz41
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 22 luty 2015 - 01:01

poligon lepiej sobie odpuścić. przy obecnej sytuacji geopolitycznej co chwile będą tam ćwiczyć. Wg mnie lepiej zrobić jeden odcinek przed poligonem, jest ładny, później od Drawna przez park i do Przeborowa. 

Zajrzyjcie na www.podrawie.pl tam jest telefon do organizatora spływów, możecie o wszystko wypytać, ma zawsze aktualne informacje na temat całego szlaku, również te czysto administracyjne

pozdrawiam

polecamy spływy kajakowe Drawą, Korytnicą, Miałą - www.podrawie.pl

#10 Łukasz

Łukasz
  • Moderator
  • 929 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 12:09

UPS. Mapa Drawy

DRAWA_DUZA.jpg

Julian Tuwim: "Żyj tak, aby twoim zna­jomym zro­biło się nud­no, kiedy umrzesz"

http://ex-eagle.blogspot.com

#11 Kajakarz41

Kajakarz41
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 15 marzec 2015 - 01:42

zacznijcie w Prostyni, pierwszy odcinek do Drawna czy Drawnika będzie spokojny na rozruszanie, dalej Drawnik do Bogdanki. ten odcinek będzie najgorszy ale bez przesady do przepłynięcie o dalej kolenne odcinki są łatwe. całość trasy bardzo ładna i większość w parku narodowym. możecie płynać aż do Drezdenka. W Drezdenku jest organizator spływów i jak zorganizujecie u niego i dopłyniecie do bazy to z kosztami wypozyczenia kajaków i transportem sporo zejdziecie. kontakt do niego www.podrawie.pl

najciekawszy odcinek to naturalnie Drawno do Starego Osieczna (trasa w DPN), ale równie piękne odcinki są Borach Karwickich (galeria zdjęć Drawy w Borach Karwickich) jak i od Prostyni do Drawna gdzie przed samym Drawnem są przepiękne "wysepki" roślinności niczym labirynt. Drawa poniżej parku też jest piękna, kazdy odcinek jest inny.... najlepiej płynąć aż do ujścia, do mostu drogowego na trasie Krzyż Wlkp. - Drezdenko. Z kolei bedąc już na Drawie warto polecić jej dopływy czyli Korytnicę i Mierzęcką Strugę na dolnych odcinkach.... dużo można by o Drawie pisać. tu jest kontakt do organizatora spływów na tych terenach www.podrawie.pl, pisz dzwoń pytaj, ze wszystkim pomoże 

polecamy spływy kajakowe Drawą, Korytnicą, Miałą - www.podrawie.pl

#12 Joe Johnson

Joe Johnson
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 kwiecień 2015 - 18:39

Witam !

W tym roku pierwszy raz od 6 lat wybieram się na spływ kajakowy gdzie indziej aniżeli na Brdę - padło na Drawę.

Prośba do Was zapaleńcy o pomoc w wyborze trasy. Czytałem troszkę ale chcę też ożywić temat i może co nieco się dowiedzieć nowego co nie zostało napisane.

Konkrety:

1.) Trasa 3- dniowa. 3 noclegi na rzece. Ostatni dzien płynięcia- tj. czwarty zawsze traktowałem na typowe rozstanie się z rzeką tj. krótki spływ 1-3 godzinny do ostatniego celu.

2.) Zbieram załogę mieszaną, tj. umiejący dobrze wiosłować i manewrować plus niedoświadczeni kajakarze.

3.) Charakter rzeki: Pierwszy odcinek na rozruch, a reszta dni już urozmaicona z manewrami i spokojnymi odcinkami żeby się polenić. Tak samą z kolejnym dniem.

4.) Zawsze robiłem na Brdzie 20km na dzień mniej więcej leniwym tempem z małymi postojami na podziwianie przyrody czy uzupełnienei zapasów. Z tego co czytałem Drawa ma szybszy nurt aczkolwiek przeszkody mogą być trudniejsze do pokonania co zabiera trochę czasu jak wiadomo.

5.) Preferuje jak najbardziej dzikie miejsca noclegowe, gdzie można samemu poszukać drewna w lesie itd. ale też dobrze zagospodarowane wchodza w grę- np. jako jeden na trasie

Ogólnie zdaję sobie sprawę, że rzeka rządzi się własnymi prawami ale chętnie dowiem się o kilku trasach o zblizonym charakterze.

Wyżej tu w postach widziałem interesujący odcinek ale poczekam jeszcze na posty osób nie związanych z żadnymi firmami organizującymi spływy .Oczywiście organizatorów również 'wysłucham" ;)

Pozdrowienia !

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych