Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Warta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 www.KAJAKOWO.net

www.KAJAKOWO.net
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaZakrzówek Szlachecki 191, 10km od DK1

Napisano 07 maj 2012 - 15:52

Rzeka Warta, druga pod względem wielkości rzeka w Polsce. Ma 808 km długości. Aż dziw że jeszcze nikt nie wypowiadał się w jej temacie. Ja pływam dość często na odcinku Łęg - Zakrzówek Szlachecki, koło Radomska można by rzec że treningowo wieczorami, gdyż czasem jak się człowiek spieszy to spływ można zakończyć po godzince trzydzieści. Odcinek łatwy, rzeka zakręcona, jeden przerwany nurt, więc jakieś 5 sekund można powiosłować z wigorem :-) coś w sam raz na odpoczynek po pracy blisko domu. Oczywiście polecam też Załęczański Park Krajobrazowy czyli Wielki Łuk Warty. Plaże przygotowane pod kajakarzy, itp, szczególnie ładny jest odcinek od Działoszyna do Kamiona.

www.KAJAKOWO.net - sklep

www.KAJAKOWO.net.pl - wypożyczalnia, testy

#2 MarcinS

MarcinS
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 maj 2012 - 21:19

Nie będę powielał posta, ale częściowo o Warcie (odcinek Kule - Burzenin, około 90km) można poczytać w moim poście forum.kajak.org.pl/index.php/forum/6-Dorzecze-Odry/5038-LISWARTA#9651 @Galeonka - chyba trzecia pod względem długości, ale ja się nie znam ;) -- Pozdrawiam, MarcinS

#3 RAMZES-CBR

RAMZES-CBR
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 maj 2012 - 09:28

Rzeczywiście warto wypromować tak piękną rzekę jaką jest Warta miałem okazje płynąć nią już kilkakrotnie w ostatni weekend płynąłem z Poznania do Świnoujścia więc część trasy przebiegał dolnym jej odcinkiem zapraszam zainteresowanych do relacji z tego spływu : http://www.otostrona...akpneumatyczny/ opis w budowie. :)

#4 ducze

ducze
  • Moderator
  • 851 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 maj 2012 - 16:03

@Galeonka - chyba trzecia pod względem długości, ale ja się nie znam ;)

Warta jest dłuższa od polskiego odcinka Odry :)

#5 www.KAJAKOWO.net

www.KAJAKOWO.net
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 09 maj 2012 - 07:53

Macie rację troszkę źle to napisałam :-) Warta jest druga ale jeśli chodzi o rzeki na terytorium polski :-), bo wiadomym jest że Odra jest dłuższa o 24 km ale na terytorium polski ma tylko 742 km. Tak czy inaczej fajnie że mój temat troszkę Was poruszył. I oczywiście zapraszam na spływy Wartą, szczególnie na górny odcinek, gdzie sama organizuje spływy.

www.KAJAKOWO.net - sklep

#6 calanthe_

calanthe_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaWągrowiec

Napisano 17 marzec 2013 - 12:44

Jakoś w maju na Warcie będzie kolejna Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna... w ubiegłym roku było nas całkiem sporo :)

#7 kowboj

kowboj
  • Użytkownik
  • 259 postów
  • LokalizacjaPolska Południowa

Napisano 17 marzec 2013 - 19:12

Warta ? Polecam, na przestrzeni 25 lat pływałem ją na różnym sprzęcie i różnych odcinkach dzięki czemu poznałem jej szlak od Zawiercia (około 10 km rzeki) do ujścia i dobrze wspominam, corocznie powtarzam wspomniany wyżej Załęczański Park Krajobrazowy czyli Wielki Łuk Warty, i corocznie spotykam na nim coraz więcej kajaków i kajakarzy. kilka fotek z pewnego odcinka Warty w 2006 roku tutaj: http://kowbojwkajaku...s/Burzenin.html

#8 drawa

drawa
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • LokalizacjaZd -Wola

Napisano 17 marzec 2013 - 20:42

popraw. A to widzieliście
  • Ropuch i www.KAJAKOWO.net lubią to

#9 Wojciech Piec

Wojciech Piec
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 18:52

Witajcie, chciałbym we wrześniu przepłynąć Wartę z Czestochowy do Gorzowa... Czy ktoś ma doświadczenie jak wygląda Warta Sieradz -Poznań ? Wojtek

#10 kowboj

kowboj
  • Użytkownik
  • 259 postów
  • LokalizacjaPolska Południowa

Napisano 25 sierpień 2013 - 19:05

Od Sieradza jedna dosyć długa przenoska za jeziorem, później do samego Gorzowa bez przeszkód i uciążliwości, chyba że płytka woda. Płynąłem ten odcinek w czerwcu przy bardzo wysokiej wodzie, jeśli chcesz pooglądać to link: http://piti628.geobl...-polic-kajakiem
  • Wojciech Piec lubi to

#11 Wojciech Piec

Wojciech Piec
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 11:26

Dzieki za info... czerwiec chyba zdecydowanie lepszy na taki projekt niz wrzesien , ale co zrobic :D Masz moze przewodnik po Warcie w wersji elektronicznej ? nie moge nigdzie dostać wersji papierowej....

#12 Peterka

Peterka
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:04

Jest gdzies w sieci ogolnodostepny pdf z Warta, Grabia,Liswarta i Widawka.Ja polecam start od Zawad Liswarta i potem wplywasz na Warte.Duzo ciekawiej.

#13 SebaBie

SebaBie
  • Moderator
  • 326 postów
  • LokalizacjaCzerwionka-Leszczyny

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:46

Witam... to mój pierwszy post na jakiś temat więc również się przywitam. Cześć. Z racji tego, że teraz w weekend płynąłem Wartą króciótki dystans Kamion - Kochlew chciałbym przestrzec przed niskim poziomem wody w szczególności dla składaków. Około 0,5 km za mostem w Krzeczowie oraz około 1 km za nim... Można szybciuto połamać kajak. U mnie skończyło się długą rysą na powłoce, ale było WARTO ;)

#14 nimal

nimal
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:40

w zeszlym roku wraz z Zona splynelismy ponad 400 km warta (od Konina do ujscia w Kostrzyniu n/Odra) zapraszam na opis przygody na blogu rzeka przepiekna! polecam :) http://radeknimal.bl...m-w-kajaku.html

#15 www.KAJAKOWO.net

www.KAJAKOWO.net
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 17:49

Jak by ktoś potrzebował przewodnik w PDF Warta Liswarta Grabia Widawka, a niemógł go znależć to mogę udostępnić. :silly:

www.KAJAKOWO.net - sklep

#16 roland cyran

roland cyran
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 21:51

Kostrzynie nad Odrą- to poprawna forma.

#17 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 06:11

To ja bym poprosił o pdf-a jeśli można. Pozdrawiam.

#18 SebaBie

SebaBie
  • Moderator
  • 326 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:24

Ja też bym chętnie przygarnął taki przewodnik...

#19 SebaBie

SebaBie
  • Moderator
  • 326 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:34

znalazłem taki przewodnik... http://przymierzejez...wy_09_01_09.pdf
  • Wit47 i Wojtek N. lubią to

#20 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 15:45

Dzięki, super przewodnik. Jak kto ma pdf-y innych rzek to nie bądźcie nieśmiali i też się podzielcie;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych