Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Drwęca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 17:53

Zapowiada się na to, że będę prowadził spływ dla młodzieży w wielu 3-5 lat (wraz z rodzicami) na Drwęcy. Rzeka łatwa i przyjemna - i tak ma być bo uczestnicy zdecydowanie początkujący. Wystartujemy chyba z Nowego Miasta Lubawskiego, a skończymy w Brodnicy (z ew. wycieczką na poj. Brodnickie). Płynałem ten odcinek XX lat temu i niestety bardzo mało pamiętam. Może pomożecie koledze odtworzyć charakter tego odcinka? A może zaproponujecie jakiś inny odcinek Drwęcy godny polecenia? Dziękuję "from the mountain" :)

#2 Pączek

Pączek
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 21:18

hejka ja też płynąłem to dawno temu ale spytaj Adama Kopiczyńskiego albo Krzysztofa Wiśniewskiego to ich teren, ich rzeka na pewno wiedzą jak jest teraz...

#3 Przemas

Przemas
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 21:34

odcinek jest bardzo ciekawy i malowniczy rzeczka wije się strasznie z tego co pamiętam jest to około 35km więc dla początkujących to nie mało jak na jeden dzień, no chyba że chcesz to na dwa rozłożyć, no i jeszcze liczebność spływu będzie wpływała na tempo, no ale o tym to pewnie wiesz więcej niż ja ;)

#4 Gość_Krzyś66_*

Gość_Krzyś66_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 00:20

Cześć. " Naszą " Drwęcę pamiętam dość mgliście , to już 14lat , ale bardziej mnie się podobał odcinek poniżej czyli Brodnica - Golub.Rzeka nie proponowała żadnych trudności technicznych a Brodnica była " odwrócona ...plecami " do kajakarzy . Życzę zadowolonych uczestników.

#5 Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 16:54

Dzięki za komentarze. Ja ten odcinek planuję na 3 dni, myślę, że to rozsądny plan jeśli dodam, że grupa będzie liczyć 26 osób, z czego 13 to dzieci w wieku 2-5 lat. Z tym, że w zależności od warunków możemy wpłynąć na okoliczne jeziorka. A może ktoś wie przez przypadek, czy jest połączenie z jeziorem/zalewem na wysokości Nielbarka? Z mapy ( http://g.co/maps/t778b ) widać, że jest tam pas ziemi 10-20 metrów. Może jednak jest przejście bez noszenia.

#6 Przemas

Przemas
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 21:09

w Nielbarku raczej niema połączenia z tego co pamiętam, na pewno przepłyniecie na Bachotek i tam proponuję jeden z noclegów super jeziorko

#7 Warszaw

Warszaw
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 05:36

Obecnie na Drwęcy (na tym odcinku o którym piszesz) nadal jest bardzo wysoki stan wody. Jest też bardzo dużo wylewisk, co powoduje, że wiele miejsc do spania (w namiotach) jest po prostu zalanych. Przy takim dużym poziomie wody, Drwęca ma bardzo silny nurt (nie jakoś tam strasznie szybki ale silny), co powoduje, że dosyć mocno kręci kajakiem, zwłaszcza na zakrętach, z których Drwęca składa się w 97%. Może nie być, aż tak lajtowo jak planujesz, zwłaszcza, że masz początkujących. Pamiętaj, że Drwęca bardzo zdradziecką rzeką jest i trochę osób już wciągnęła. Niby nic wielkiego na niej nie ma, ale nurt i wiry robią swoje.
  • Bartosz Sawicki lubi to

#8 Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 14:07

@thor997: Spływ planuje na czerwiec, a więc woda powinna opaść. Nie mniej dzięki za ostrzeżenie, będziemy uważać (przecież największe powodzie zdarzają się właśnie w czerwcu). @Przemas: Bachotek znam i bardzo miło wspominam. Z pewnością wpadniemy tam na jeden nocleg.

#9 Kriss

Kriss
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 20:31

Jest możliwośc wpłyniecia na jeź. w Nielbarku jest ono nawet oznaczone (na zwalonym konarze drzewa wbita strzałka). Odcinek który masz do pokonanania to 45km z dziecmi na 3 dni nie wiem czy uda ci się wpłynąc na jeziora . Trasa łatwa i przyjemna bez jakichkolwiek przenosek dla informacji za parę dni ukaże się mapa Szlaku Drwęcy i Pojezierza Brodnickiego z podanym kilometrażem

#10 Przemas

Przemas
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 20:36

no proszę tyle razy tam pływałem i nie widziałem żadnej strzałki :laugh: ja osobiście nie lubię Drwęcy tym bardziej jedynką... jak Krzysztof organizował sprzątanie drywci to był jedyny raz jak się na tej rzece dobrze bawiłem....

#11 Kriss

Kriss
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 20:50

I bardzo mnie to cieszy

#12 Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 20:41

Co prawda spływ odbył się prawie miesiąc temu, ale w podziekowaniu przedstawię króciutką relację. Mimo grupy bardzo wysokiego ryzyka (początkujący z 15 dzieci 3-5 lat) udało się rewelacyjnie. Start z Nowego Miasta Lubawskiego. Koło stadionu jest dobre miejsce nad rzeką na biwak i wodowanie. Jest kilka wiat, ale widać, że gminie zależy, bo nawet trawa przycięta :) Trasa prosta, łatwa i przyjemna. Poszło nam tak dobrze, że wpłyneliśmy nawet na poj. Brodnickie i dopłyneliśmy aż do jeziora Cichego. Zdecydowanie polecam wpłynięcie na zalew w starej kopalni żwiru koło Nielbarku, bardzo klimaciarski jest sam przesmyk (na prawdę trudno go zauważyć, ale jest strzałka na prawym brzegu brzegu), a woda krystalicznie czysta. Podziękowania za profesjonalne wsparcie należą się firmie Adama Kopiczyńskiego, http://www.splywydrweca.pl/. Sprzęt dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Wykupiliśmy opcję transportu bagaży, czyli codziennie widzieliśmy się conajmniej dwa razy. Zero opóźnień, wszystko na czas i po prostu idealnie. :)

#13 Miiisio

Miiisio
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 10:39

Skończyliśmy wczoraj pływanie Drwęcą oraz jeziorami i na bieżąco dodaję info. Mniej więcej na wysokości Głęboczka na prawym brzegu opatrzonym deską z napisem "witamy na polu" ;) pojawiło się bardzo miłe miejsce na nocleg, mimo niskiego stanu wody dobijanie nie jest tragiczne. Na desce znajduje się nr tel do właściciela ( miejscowy radny ), który był na tyle zainteresowany, że dowiózł nam kiełbaski na ognisko. Stanowczo polecam.

#14 Bartek B.

Bartek B.
  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaIława

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:54

Pojutrze tj.01.02 w niedzielę, dwóch osobników(MZielu i ja) rusza sobie na turystyczną wycieczkę na trasie NMLubawskie-Brodnica, żeby nie było niedomówień trasa będzie pokonywana kajakami z nurtem rzeki Drwęcy, a nie samochodem po szosie ruchem prawostronnym :lol: .

#15 wodnik154

wodnik154
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:39

Wycieczka niczego sobie  :) .

Meandrów całe mnóstwo , jak długa to trasa ?

#16 Bartek B.

Bartek B.
  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaIława

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:50

Z przewodnika Pascala wynika, że ok. 45km ale...miesiąc temu płynęliśmy odcinek Samborowo-NML, miało być 38km a wyszło 42 :).

#17 wodnik154

wodnik154
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:55

Z przewodnika Pascala wynika, że ok. 45km ale...miesiąc temu płynęliśmy odcinek Samborowo-NML, miało być 38km a wyszło 42 :).

Drwęca kusi mnie od lat , może uda się w końcu nią popływać.

Jakby co , będę pytał  B) .

#18 Bartek B.

Bartek B.
  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaIława

Napisano 02 luty 2015 - 10:18

Niestety z przyczyn osobistych spływ się nie odbył, co nie znaczy że nie odbędzie się w ogóle. Tak wstępnie planuję drugą połowę lutego, może znajdzie się ktoś kto chciałby dołączyć???

#19 Łukasz

Łukasz
  • Moderator
  • 929 postów

Napisano 02 luty 2015 - 10:31

Pewnie meandrów nie  ścianliście :P

Julian Tuwim: "Żyj tak, aby twoim zna­jomym zro­biło się nud­no, kiedy umrzesz"

http://ex-eagle.blogspot.com

#20 SplywyDrweca

SplywyDrweca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 28 luty 2015 - 22:30

Niestety z przyczyn osobistych spływ się nie odbył, co nie znaczy że nie odbędzie się w ogóle. Tak wstępnie planuję drugą połowę lutego, może znajdzie się ktoś kto chciałby dołączyć???

Ja chętnie, dajcie znać chętnie dołączę. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych