Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cała Wisła, czerwiec 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 styczeń 2017 - 16:09

Cześć.

Szukam towarzysza/ki na spływ całą (spływalną) Wisłą w czerwcu. Zakładam ramy czasowe 30 +-5 dni, by traktować to jako przyjemność nie wyzwanie czasowe.

Mam 44 lata, kajakarzem z krwi i kości nie jestem, ale zdarzało mi się spływać i zimą i po rzekach o charakterze górskim i w kajaku górskim i w pontonie...

Pozdrawiam

Tomas

#2 wilk rzeczny

wilk rzeczny
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2017 - 17:56

Cześć.Chętnie dołączę.Myślę że tak do Sandomierza bym się szarpnął.Jednak do czerwca daleko więc na razie tak na 50%. :)

#3 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 luty 2017 - 18:54

Hej. Ok. Czas jest, tak. Też spora elastyczność z mojej strony. 

Na chwilę obecną może termin się też zmienić na 15.06-15.07, bo właśnie mam kumpla na 50% na drugą połowę, a tylko lipiec mu pasuje. Więc czas niech płynie, rzeka też, a my zobaczymy bliżej terminu. Pozdrawiam!

#4 sławetny

sławetny
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2017 - 17:25

Witaj. Jestem z Gdyni,  mam 63 lata.  Płynąłem Wisłą przed 1988 rokiem, z Baranowa do Dęblina .

Włóczywiosło  uprawiam od 1968 r. różnymi ciekami .  Przygotowuję się od kilku miesięcy 

do spływu w kierunku Gdańska. Najlepiej stosunkowo wczesną  porą, aby przed wakacjami . 

Myślę, że w kilka osad można i powinno się tę imprezę organizować . 

Ahoj - stopy wody... Sławomir 

#5 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 luty 2017 - 09:52

Hej, zapraszam!

Na chwilę obecną są dwie opcje terminowe (zależą od osób, które decydują się przyłączyć):

- od połowy maja do połowy czerwca

- od połowy czerwca do połowy lipca

To oczywiście terminy całości trasy. Fragmenty trasy odpowiednio wpasowane w każdy

#6 Turtrek

Turtrek
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaJezioro Czorsztyńskie

Napisano 06 marzec 2017 - 19:32

Witam!

Też chętnie dołączę, niestety ze względu na ograniczenia z wolnym czasem tylko na jakiś kilkudniowy odcinek. Mieszkam na południe od Krakowa więc może Oświęcim - Kraków, albo któryś etap na południe od Wa-wy (np. Sandomierz - Kazimierz lub Kazimierz - Warszawa) wszystko zależy od terminu w jakim popłyniesz.

Na czym płyniesz, bo ja ze względów logistyczno-organizacyjnych najchętniej płynąłbym na dmuchanej Palavie która jest niestety cokolwiek powolna :-)   

#7 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 marzec 2017 - 21:31

Hej.

Carolina 14exp. Aktualnie termin precyzuje się na około 17.05. Będzie też prawdopodobnie druga osoba na całość, która załatwia Expression exp.15.

Będę zamieszczał info na bieżąco, jeśli coś się będzie zmieniać, poza kwietniem, kiedy będę cały miesiąc offline.

#8 sławetny

sławetny
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 23:02

Witam TomasC i innych chętnych na spływanie Wisłą.

Mam kilka przemyśleń, które by warto przedyskutować. Z uwagi na długość szlaku i zakładany miesięczny czas spływu, wydaje się mi uzasadnione  wytypowanie i sprawdzenie miejsc w bezpośredniej bliskości rzeki,  gdzie w razie załamania pogody, choroby, ewakuacji  lub tylko regeneracji, można by było się zatrzymać i np. wykąpać. Można by stworzyć bazę  ewentualnych miejsc biwakowych, miejsc gdzie można uzupełnić zapasy wody i zrobić zakupy, naładować energię do komórek. Warto pewnie odwiedzić mijane zabytki, czy inne zaliczone do obowiązkowych, obiekty. Z doświadczenia wiem jak ważną rzeczą jest odpowiedniej pojemności kocioł z wrzątkiem nad ogniskiem i przynajmniej jeden wózek kajakowy. Warto przedyskutować logistykę transportu. Sensowne byłoby wydrukowanie mapy w oparciu o Google,  z załączonym opisem punktów uprzednio ustalonych. Tematów jest wiele.

#9 Turtrek

Turtrek
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaJezioro Czorsztyńskie

Napisano 12 marzec 2017 - 11:06

Dużą bazą wiedzy o szlaku Wisły jest przewodnik Marka Kamińskiego: Wisła - 1047 tajemnic, polecam http://kaminski.pl/s...-1047-tajemnic/

#10 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 marzec 2017 - 21:49

Kamiński oczywiście obowiązkowy :)

#11 Rzecznik

Rzecznik
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 16 kwiecień 2017 - 13:14

Korzystając z okazji, podepnę się pod temat.

Również zamierzam spłynąć całą Wisłę.

Najchętniej to w drugiej połowie czerwca, lub do końca pierwszego tygodnia lipca,

druga połowa lipca wykluczona, planowany czas spływu 2 tygodnie.

Start, najchętniej w Oświęcimiu, możliwa zmiana miejsca startu, płynę kajakiem  Perception Expression 15.

Oczywiście szczegóły spływu można dopasować do możliwości.

Zapraszam chętnych do wspólnego spływu.

#12 Wydra Polska

Wydra Polska
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 16 kwiecień 2017 - 17:30

Wg planów ruszam 1 lipca z Goczałkowic (lub ew. Oświęcimia).

Tempo średnie zakładam 90-100 km dziennie choć śluzy mogą to boleśnie zweryfikować.

Kajak Delsyk Akula :D

Taki tłum się zapowiada że może wreszcie spotkam więcej niż 2-3 kajakarzy na odcinku 500-700 km :D

Moje kajakowe wędrówki

https://www.youtube....HESRmkuA/videos

#13 Rzecznik

Rzecznik
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 17 kwiecień 2017 - 07:25

1 lipca mi nie pasuje, kolizja terminów, więcej napiszę przez komunikator. 

#14 wkg

wkg
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:38

Planujecie robić zaopatrzenie po drodze ?

Pisałbym się na odcinek do Warszawy

#15 Rzecznik

Rzecznik
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:04

Na pewno, będę musiał się zaopatrzyć po drodze,  

że o wodzie nie wspomnę.

Któryś z terminów na pewno Ci podpasuje.

#16 wkg

wkg
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:03

Co do terminu jestem dosyć elastyczny, nie wiem jednak, czy dotrzymam tempa - twoje jest piekielnie ambitne imho. 

Na odcinek z Oświęcimia do Warszawy przypada max 7 dni, a naprawdę mniej (rezerwa na burze, przeciwny wiatr na zalewie).

Mój kajak będzie krótszy - czyli wolniejszy (Necky Zoar Sprort) 430. 

Fajnie by było zebrać kilka kajaków. Może znajdzie się ktoś z wózkiem do przenosek ; )))

#17 Rzecznik

Rzecznik
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 20 kwiecień 2017 - 18:04

Średni dystans dzienny zakładam na 75 km, przy sprzyjającej pogodzie to żaden wyczyn.

Wisłą nie pływałem, na Odrze robiłem dłuższe odcinki bez specjalnej spinki, z przerwą na 

obiad i kawę, podsuszenie namiotu, a maratończykiem nie jestem.

Zakładam że na Wiśle będzie trudniej, lecz ilość godzin na wodzie robi swoje, tempo spokojne żeby się nie zajechać

a kilometry uciekają, to ma być przyjemność a nie wyczyn.

Wózek to konieczność, zwłaszcza w pojedynkę, ja zabieram.

• Ropuch i sławetny lubią to

#18 Drover

Drover
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 13 maj 2017 - 08:00

Witam, jeżeli wasze plany przetrwały próbę czasu, to chętnie o nich przeczytam i przy odrobinie konsekwencji.... może morze.  

Pozdrawiam. 

#19 TomasC

TomasC
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 maj 2017 - 21:41

Hej.

Plany tak, miksują się całkiem ładnie ;)

U mnie sprawa się wyklarowała następująco.

Ruszam 22.05 rano z Broszkowic lub Goczałkowic. Dwa kajaki: Carolina 14exp i Zoar. Nie robimy wyścigów i kilometrowych założeń ale 14-15.06 moja partnerka musi kończyć, więc wtedy najlepiej już morze. Jeśli nie, od tego czasu do morza i do końca płynę sam, lub ewentualnie przyjedzie ją odebrać jej zmiennik i z nim kończę rzekę. 

Płyniemy, nie zwiedzamy. Rzeka, nie kanały. Namiot, ognisko i gaz. Wózki do przenosek. 

Do soboty jestem uchwytny pod netem.

#20 wilk rzeczny

wilk rzeczny
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 13:04

Cześć TomasC.Zaskoczyłeś formą,ale postaram się być.Na razie tak na 80%

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych