Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Wave Sport Ethos 9/10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wydra Polska

Wydra Polska
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:49

Z powodu pływania na różnych spływach zawsze długim Delsykiem Akulą, spływy zaczęły mnie irytować gdyż 99% ludzi spokojnie wiosłuje w swych małych (wręcz górskich) kajaczkach a ja chwilę pomacham i zaraz czekam z nudów, niby samotnik jestem ale nie po to się na takie spływy jedzie by i tak pływać samemu ciągle z przodu...

Tak więc by do reszty nie znienawidzieć spływów grupowych zacząłem się rozglądać za jakimś małym kajaczkiem ok 3 m, na rzeki tzw górskie i małe wąskie cieki a może i zwałki (choć przyznam że radości w przedzieraniu się między konarami jeszcze nie dostrzegam, ale kto wie, może to przychodzi z wiekiem ;) )

Zastanawiają mnie też słowa pewnej kajakarki która stwierdziła na Dunajcu że 5m kajakiem nie czerpię radości z górskiej rzeki bo ja ją połykam zamiast nią płynąć, może coś w tym jest.

Po przeglądnięciu sklepów kajakowych Wawe Sport Ethos 9 lub 10 w moim odczuciu spełnia wszystkie cechy których potrzebuję:

- nadal mały ale nie za mały by nie zwijać (podkurczać) nóg na siłę

- wygodny fotel

- luk bagażowy

- steg do trzymania kursu w takiej łupince

W necie ma bardzo przychylne opinie i opisy, ale czy ktoś nim pływał, no i czy marka Wave Sport jest godna polecenia ? Zastanawia mnie też ich waga np 25 kg to raczej dużo jak na takie nieboraki, czy więc plastik jest w nim tak pancerny i gruby ?

ethos-9-core-l.jpg

http://www.brighton-...sport/ethos.htm

http://www.sklep.kan...kolor-red_black

Moje kajakowe wędrówki

https://www.youtube....HESRmkuA/videos

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 12:36

czy marka Wave Sport jest godna polecenia ? Zastanawia mnie też ich waga np 25 kg to raczej dużo jak na takie nieboraki, czy więc plastik jest w nim tak pancerny i gruby ?

Myślę że Wave Sport to pożądna firma i polecił bym ich kajaki.

Odnośnie tego modelu się nie wypowiem bo nie znam ale pływam góralami tej marki i są mocne i dobrze się prowadzą. Niewypałem jest bidon na środku lub miejsce na butelkę ale to tylko może mój problem i złe stare nawyki bo zawsze stawiam pierwszą nogę na środku kajaka jak wsiadam i koliduje.

Polietylen jest gruby na dnie i raczej z tych lepszych. Wygodny powinien być outfit czyli siedzenia skrzydełka etc.

Porównując Wave Sporta do Eskimo , Pyranhy i Fluida najwyżej oceniam własnie Wave-a stąd też moja opinia. Ale prawda jest taka że ilu użytkowników tyle opini a i trzeba brać pod uwagę że i w samej fabryce mogło dojść do wielu zmian tak jak np. kiedyś w Eskimo.

#3 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 16:03

Wygląda bardzo ok, a i cena rozsądna. Nie trafiłem na ten model jak szukałem dla siebie, a pewnie bym się nad nim zastanowił.

Mam Pyranhę Fusion- jest bardzo podobna do niego, ale parę stówek droższa.

Co mogę podpowiedzieć- nie bierz za dużego rozmiarowo, ja z tabeli celowałem w L-kę, po przymiarce wziąłem m-kę, a i tak wydaje mi się po czasie troszkę za duża. 

Widzę że maja też w dobrej cenie Daggery, z Krosna masz do nich kawałek, ale może warto byłoby się wybrać osobiście i poprzymierzać do różnych modeli.

Pozdrawiam.

#4 Wydra Polska

Wydra Polska
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 12 styczeń 2016 - 01:05

byłem dziś u nich przy okazji większego objazdu po Polsce i faktycznie ta 10 jest ogromna nie tylko dłuższa ale wszędzie napompowana do przesady i człowiek 176 cm / 70 kg po prostu w niej ginie, podobnie z analogicznym Jacksonem 10, tak więc jak już to 9, ale jako że mieli tylko niebieski a mi już wpadł w oko czarno-czerwony to do zakupu nie doszło i na pocieszenie tylko łapownice i dekiel transportowy nabyłem :/ a nowa dostawa zamiast 2850 ma być po ok 4000 zł więc lipa trochę...

co do samego kajaka to bardzo fajnie się prezentuje na żywo i te 2850 zł wg mnie jest wart ;)

Moje kajakowe wędrówki

#5 mck

mck
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:42

a odczułeś jakąś różnicę jeśli chodzi o siedziska? Głównie chodzi mi o różnicę między tym pompowanym siedziskiem z jacksona a tym z ethosa.

#6 Wydra Polska

Wydra Polska
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 15 styczeń 2016 - 16:50

w Jacksonie na wstępie było dziwnie, bo tam 2 rurki w sumie były do dmuchania (do fotela 1), co mnie trochę zniesmaczyło bo przekombinowane mi się to wydaje

a fotel przyznam, że nie bawiłem się w dopasowanie tego napompowania do mojego tyłka, bo jakoś reszta Jacksona mnie nie przekonała więc zaraz z niego wysiadłem, choć było trochę bardziej miękko ale to w sumie oczywiste ;)

to z Ethosa wydało mi się w porządku, choć kilka minut siedzenia jest niczym wobec całodniowego spływu :)

Moje kajakowe wędrówki

#7 Wydra Polska

Wydra Polska
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 22 maj 2016 - 15:32

Wczoraj kupiłem Ethosa Nine więc mogę po dzisiejszym rekonesansie na jeziorze co nieco napisać...

Po pierwsze należy uważać przy wyborze miedzy 9 a 10 na długość własnych stóp... ja mam rozmiar 41 i dopiero po wymontowaniu dodatkowych nakładek na te górskie pełne stopki, stopy leżą mi komfortowo, przy większej stopie będzie nie wygodnie lub się ona po prostu nie zmieści !

Co do samych stopek to są zwykłe małe lub pełne jak to w górskich kajakach. Warto się o to dopytać bo tego nie wywnioskujecie z nazewnictwa.

Co do fotela to wersja standardowa czarna wg mnie jest idealna, dobrze dopasowana i komfortowa. Zupełnie nie rozumiem za co ludzie dopłacają co najmniej 700 zł do tego lepszego białego fotela (czyli wersji Core).

Pływanie mnie mocno zaskoczyło na razie testowałem go tylko a totalnie bezwietrznym jeziorze bez fal. Bałem się że będę się kręcił w kółko ale o dziwo jak już się macha płynie bardzo prosto, ale wystarczy na chwilę przestać by od razu robił bączka w miejscu :D

Skeg bardzo ogranicza kręcenie się w kółko ale wg mnie nie jest niezbędny dla trzymania kursu. Mi płynęło się z nim wręcz gorzej bo miałem wrażenie że mocno zwolnił kajak.

Co do samej prędkości to jestem w szoku bo kajak po prostu zapierdala jak mały samochodzik, do tego stopnia że robi na dziobie dużą falę, jak wąsy suma to wygląda.

Na koniec cena, nie udało mi się uzyskać tej magicznej 2850 zł ale w sumie niewiele wyższą i też jestem zadowolony, powiem tylko że zarówno Kanokajak jak i Prokajak mają go w ofercie ale to w Lublinie dostałem go prawie 500 zł taniej jak w Krakowie, tak więc w kwestii kupionych kajaków już tylko 2:1 dla Prokajaka :P

Moje kajakowe wędrówki

#8 Julien Peti

Julien Peti
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:16

Wczoraj kupiłem Ethosa Nine więc mogę po dzisiejszym rekonesansie na jeziorze co nieco napisać...

Witam serdecznie

jestem nowym uzytkownikiem forum

przeczytałem pana opis odnosnie ethosa i bardzo mnie zaciekawił ten sprzet ze zamierzam sie z zakupem..

podałby pan jakis kontakt do siebie w celu dokładniejszego opisu sprzetu po dłuzszym uzytkowaniu ??

serdecznie dziekuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych