Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pętelki jednodniowe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 maj 2014 - 07:35

Witam forum, pomyślałem że może warto byłoby otworzyć wątek gdzie znaleźlibyśmy polecane trasy jednodniowe- ale takie gdzie start i meta oddalone są od siebie kilkunastoma/kilkudziesięcioma kilometrami po wodzie i tylko niewielką odległością lądem. Chodzi o to żeby można było zostawić auto, spłynąć kajaczkiem i wrócić po samochód pieszo lub przy odrobinie szczęścia autostopem (zostawiając kajaczek w krzaczkach lub u sympatycznego tubylca jakiegoś). Osobiście brakuje mi takich tras, a nie zawsze ma się kogoś pod ręką kto odbierze człowieka wieczorem... Na chwilę obecną przychodzi mi do głowy Załęczański Park Krajobrazowy- start w Bobrownikach, kilka godzin zakolem Warty i powrót z Przywozu- tylko trochę daleko bo coś ponad 5 km. pieszo byłoby. Złą kategorię chyba wybrałem a nie bardzo wiem jak to zmienić- stąd prośba do admina o przeniesienie do pętli kajakowych, dzięki z góry.

#2 SebaBie

SebaBie
  • Moderator
  • 326 postów
  • LokalizacjaCzerwionka-Leszczyny

Napisano 13 maj 2014 - 10:23

Hehe to już jest standard, że "forum" tematy pakuje do "Wisły". Pomysł na pętelki jednodniowe na pewno trafiony. Nie wszyscy posiadamy możliwość zapewnienia sobie transportu. Co do Twojej dotyczącej Załęczańskiego Parku Krajobrazowego trasa piękna sam tam pływam, ale powrót pieszy z kajakiem ciężko. Można próbować się potem przejść albo przebiec. Wiąże się to oczywiście z pozostawieniem łódeczki na brzegu. mały off (ale to dlatego, że nie można wysyłać PW)Będę tam w czerwcu na tydzień czasu w miejscowości Kochlew więc pewnie popływam tam na Warcie. Chce również popływać na Jeziorsku oczywiście jak pogoda dopisze. Zostawiam do siebie maila bienieks.sb@gmail.com może uda się kiedyś spotkać na Warcie.

#3 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 maj 2014 - 14:34

Ja w czerwcu będę dostępny od 8 do końca z małymi przerwami, możnaby coś pomyśleć- jak byłyby 2 samochody to moglibyśmy spłynąć kawałek nawet dłuższy. Jeziorsko trzeba sprawdzić bo kiedyś się tam wybrałem i był bardzo niski stan wody. Mail do mnie- fotohit@gmail.com.pl, daj znać jak będziesz znał termin.

#4 gmo=roundup

gmo=roundup
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 15 maj 2014 - 00:19

Kędzierzyńska pętla jest ciekawa. Start na Odrze, Kanał Gliwicki, Kłodnica, Odra - razem 20-26km. Można zacząć w marinie na Ostrówku, marinie Lasoki poniżej stoczni Damen lub w porcie Koźle. Odra płynie tutaj wolno, okolica ciekawa - https://maps.google....z=13&dg=feature

#5 Wojtek N.

Wojtek N.
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 15 maj 2014 - 05:37

Super opis i mapka, dzięki- o takie trasy właśnie mi chodziło. Nie mam daleko- na pewno zaliczę wkrótce. Pozdrawiam.

#6 Adomas

Adomas
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 18 sierpień 2016 - 10:14

Zrobiłem ostatnio dwie pętelki jednodniowe.

Jedna to opisana przez Marka Weckwertha - z Rudzkiego Mostu do Rudzkiego Młyna rzeką Brdą i Stążką . Ja płynąłem w lipcu i Stążka była strasznie zarośnięta.

http://www.plus.pomo...oponuje,9758558

Druga to pętla Brdy i Wielkiego Kanału Brdy. Start w Rytlu na Brdzie w okolicach mostu na trasie 22,  po 5 km przenoska na WKB w okolicy leśniczówki Uboga i powrót do Rytla pod prąd 4 km.

pozdrawiam

#7 kowboj

kowboj
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • LokalizacjaPolska Południowa

Napisano 14 wrzesień 2016 - 20:42

Byłem wczoraj na pętli Wiślano - Łączańskiej , dla ciekawych link:

http://kowbojwkajaku.pl/?p=3763

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych