Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Grabia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 eRKa

eRKa
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 luty 2011 - 08:09

Opływana pewnie przez wszystkich, prosta i rekreacyjna ale pomyślałem że skoro w odmętach netu wygrzebałem mapkę szlaku to wrzucę- sam zaczynając miałem sporo problemów ze znalezieniem jakichkolwiek informacji czy opisów szlaku. Swoją drogą- może warto byłoby stworzyć jakąś galerię tego rodzaju mapek ?

Dołączona grafika

#2 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 284 postów

Napisano 08 luty 2011 - 12:48

Powiem tak szlak kajakowy pierwsza klasa.. warto go spłynąć, nawet spokojnie można dwójeczka

#3 SławekP

SławekP
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Napisano 08 luty 2011 - 23:14

Kilka fotek ze spływu rzeką Grabia na odcinku Marzenin - Grabno w 2008 roku.

#4 eRKa

eRKa
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 luty 2011 - 06:09

Sławku- jakieś komentarze co do przeszkód na odcinku od Marzenina do ujścia ? Jakieś niespodzianki ? Do tej pory zwykle kończyłem w Marzeninie, szykuje się na drugą połówkę rzeki.

#5 SławekP

SławekP
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Napisano 09 luty 2011 - 09:07

Sławku- jakieś komentarze co do przeszkód na odcinku od Marzenina do ujścia ? Jakieś niespodzianki ?

To było ponad 2 lata temu, a z moją pamięcią nie jest najlepiej. Dlatego staram się robić zdjęcia i w kilku słowach opisać. Poza tym co na zdjęciach i w opisach pod zdjęciami nie przypominam sobie. Na zdjęciach zwykle staram się uwieczniać przeszkody i przenoski :)

#6 Ryszard Kokociński

Ryszard Kokociński
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 15:45

Grabię ostatni raz płynąłem w dniach 22-23 sierpień 2009 roku . Pierwszy odcinek to z m. Ldzeń ( młyn Talar) do Marzenina . Po drodze są tylko 3 przenoski - w kolejności 1- młyn Barycz , 2- Łask pstrągarnia( pyszne pstrągi wędzone) ,3 mostek z podwozia wagonu kolejowego na drodze gruntowej w okolicach m. Zięcice . Pierwszy etap przepłyneliśmy w ciągu 6 i pół godziny . Spaliśmy na terenie młyna Wólka w m. Wólka Marzeńska ( Marzenin ) gdzie też trzeba przenieś kajaki . W drugim dniu odcinek z Marzenina do Grabna pokonaliśmy w ciągu 4 i pół godziny. Z przenosek to młyn Krzywda oraz młyn Kozuby . Spływ zakończyliśmy w m. Grabno. Odcinek z Grabna do ujścia Widawki nigdy nie przepłynąłem ( a szkoda )

#7 drawa

drawa
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • LokalizacjaZd -Wola

Napisano 08 marzec 2011 - 18:04

Płynąc z GRABNA do ujścia Widawki , bardzo malowniczą trasą zresztą ,trzeba założyć że spływ się zakończy na brzegu Widawki, można tam dojechać samochodem . Jednak lepiej płynąć dalej i promować za mostem w Podgórzu. Trasa Zapolice -Widawa. Przed mostem jaz i elektrownia wodna, obejście z prawej strony.

#8 Ryszard Kokociński

Ryszard Kokociński
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 18:34

My zawsze Widawkę kończyliśmy w Pstrokoniach nad Wartą , dobry dojazd , ładne wyjście po piasku , jest gdzie autko zostawić .

#9 drawa

drawa
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • LokalizacjaZd -Wola

Napisano 08 marzec 2011 - 18:44

Którym korytem rzeki spływałeś za młynem w Rębieszowie ?

#10 Ryszard Kokociński

Ryszard Kokociński
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 19:01

Płynąłem Widawką 2 razy i zawsze prawą stroną .

#11 eRKa

eRKa
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 19:20

Ja ostatnio miałem problemy przy młynie w Zielęcicach- jest prywatny i nie bardzo jest gdzie tam wyjść i jak obnieść, biegają jakieś brytany a druga odnoga była zbyt płytka (upały tego roku).

#12 Ryszard Kokociński

Ryszard Kokociński
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 06:34

Przy tym młynie jak my płyneliśmy to też latały dwa brytany ( ojciec i syn ),po "ROZMOWIE" z właściciele młyna ( byliśmy co do ich zachowanie ostrzeżeni przez innego właściciela młyna ) o tak zwanym dostępie do rzeki ,przerzuciliśmy kajaki na odnogę młyńską - wtedy było trochę wody

#13 drawa

drawa
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • LokalizacjaZd -Wola

Napisano 09 marzec 2011 - 13:46

Jest jak piszecie facet zawlaszczył sobie rzeke i omijając jaz czujemy się jak na prywatnym podwórku. Goscia może tylko nauczyć szacunku wzmożony ruch kajakowy.ALe żeby się tak stało trzeba koniecznie udrożnić rzeke.Podobnie w młynie w : Marzeninie jest bardzo niebezpieczne obejscie Jazu ktoś się powinien tym zająć, tylko w czyjej lezy to gesti.

#14 eRKa

eRKa
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 13:57

Pytanie raczej do jakiegoś prawnika- nie wiem czy mamy kogoś takiego na forum (bo problem z pewnością nie ogranicza się do Grabi). Można wysłać zapytania do gmin- jeśli podpisałoby się nas wystarczająco dużo powinni coś ruszyć, sądząc po tym ile piszą w różnych gazetach i na portalach przynajmniej dla pozoru powinno im zależeć.

#15 Maciek Mieszkowski

Maciek Mieszkowski
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 13:04

Art. 27.1. Ustawy z dnia 18.07.2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2005 nr 239, poz. 2019 z późn. zm) stanowi: Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Art. 28.2. Właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie; Przed wezwaniem Policji i/lub utopieniem Brytanów (np. w obronie własnej) warto mieć pewność, że nie ma jakichś specjalnych okoliczności, dla których właściciel tego młyna tak zdecydowanie broni swoich racji...

#16 ducze

ducze
  • Moderator
  • 847 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 marzec 2011 - 13:26

A taki młyn to nie jest przypadkiem budowla hydrotechniczna, gdzie wstęp może być zabroniony? Tego przypadku w ogóle nie znam, tak tylko poddaje pod rozwagę w razie czegoś :)

#17 Ryszard Kokociński

Ryszard Kokociński
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 15:53

Jak by tego było mało po lewei stronie Grabi był młyn a po prawej wielkie ostrzeżenia ( tego samego właściciela )z napisem - chyba takim -" Stawy zarybione WSTĘP WZBRONIONY " :(

#18 eRKa

eRKa
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 15:58

Fakt, to prawda.Musze powiedzieć na jego obronę że kiedy płynąłem w czasie powodzi zachował się bardzo miło bo stał na moście i ostrzegał żeby płynąć bokiem bo nurt za silny. Spróbuję zainteresować sprawą ludzi od parku międzyrzecza Warty i Widawki- może to coś da ?

#19 amberklub

amberklub
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 20:59

Grabie płyneliśmy 14 listopada 2009 ty jest pare fotek https://picasaweb.go...Listopada2009R# a tu jest fajny artykuł napisany przez naszego kolegę http://www.amberklub...egory&Itemid=96 ( artykuł p.t "trzy w jednym ") -:)

#20 drawa

drawa
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • LokalizacjaZd -Wola

Napisano 11 marzec 2011 - 18:43

DO poczytania w temacie http://lodzkie.nasze...grabi,id,t.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych